آیا چای برای دندان ضرر دارد

به نظر شما چای برای دندان هایتان مضر است؟!

آیا چای برای دندان ضرر دارد، حرف و حدیث های زیادی در مورد زیان ها و ضررهای چای برای دندان است. اما این حرف ها تا چه حد درست است؟ اگر مقداری به ترکیبات چای توجه کنید متوجه میشوید که چای حتی دارای فلوراید و ترکیباتی می باشد که برای دندان ها فایده دارد! (در مقاله ای بصورت مجزا به ترکیبات موجود در چای هم خواهیم پرداخت). 

بی تردید افراط و مصرف زیاد و بیش از حد هرچیزی میتواند مضر باشد. اما شاید این نکته برایتان جالب باشد که حرف هایی که در مورد زیاد چای برای دندان وجود دارد، مربوط به نحوه مصرف چای است نه خود چای. البته که طبیعی بودن چای بسیار مهم و موثر است و باید فاقد اسانس و عطر شیمیایی باشد. چای طبیعی و ارگانیک سرشار از خواص و آنتی اکسیدان است که مصرف درست و به اندازه آن مزایای زیادی برای بدن دارد. از طرفی چای های حاوی اسانس شیمیایی قطعا زیان آور هستند بخصوص که هرروز هم مصرف میشوند.

پس داستان این زیان ها برای دندان چیست؟

آیا چای برای دندان ضرر دارد؟ چای های دارای اسانس که بماند، اما داستان اصلی چای های طبیعی از مصرف زیاد قند و شکر و شیرینی ها همراه با چای می آید! نه خود چای. طبیعیست که وقتی همراه با هر استکان چای چندین قند مصرف شود یا شیرینی مصرف شود زیان آور است. این موضوع نه تنها برای دندان ها بلکه برای کل بدن مضر است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد.

شک نکنید زمانی که به طعم چای خالص و ارگانیک عادت کنید، دیگر به هیچ وجه بدنبال شیرین کننده اضافی نخواهید گشت.

اگر از من بپرسید میگویم چای طبیعی را بدون هیچ شیرینی و قند و شکری مصرف کنید تا طعم خالص آن را حس کنید. اما اگر برایتان سخت است و با ذائقه شما سازگار نیست حدالمقدور از شیرینی کم استفاده کنید.

برای دیدن ویدیو این مطلب به پیج تی تیچ که پیج آموزشی فروشگاه اینترنتی آقای چای است مراجعه کنید. تی تیچ ویژه شما چایخورهای عزیز و حرفه ایست.