بهترین زمان دم کشیدن چای ها

چای برای دم کشیدن به چند دقیقه زمان نیاز دارد

بهترین زمان دم کشیدن چای ها، شاید ابن باور از قدیم در ذهن همگان جا افتاده باشد که چای ایرانی دیر دم است. اما آیا واقعا اینطور است؟ پاسخ روشن است، خیر! چای خالص و طبیعی ایرانی دیر دم نیست و زمان دم کشیدن عادی یک چای خالص و طبیعی این مقدار است.

بطور کلی چایهای اصیل شمال کشور بدلیل ارگانیک بودن و عدم نیاز به سموم شیمیایی خواص بسیاری دارند. لازم به ذکر است که زمان مناسب برای دم کشیدن چای طبیعی حداقل 15 دقیقه است و این زمان باتوجه به نوع چای و بافت چای تا 25 دقیقه هم افزایش می یابد. 

بدون شک صبر کردن میانگین زمان 15 الی 20 دقیقه ای برای دم کشیدن چای ارزشش را دارد. ما در آقای چای برای رفع تکلیف چای نمینوشیم، ما میخواهیم از چای ناب و اصیل لذت ببریم. برای سلامتی و تامین انرژی روزانه خود وقت بگذارید تا از طعمی واقعی لذت ببرید. چای خالص سرشار از آنتی اکسیدان است و خواص بسیاری دارد.

بطور معمول خانواده چای های قلم و چایهایی که بافت درشتی دارند و بخصوص با ساقه زیاد و درشت همراهند، دیر دم تر هستند. این نوع چایها به زمان بیشتری برای دم کشیدن نیاز دارند و از طرفی طعم منحصر خود را دارند که طرفداران زیادی بخصوص در شمال کشور دارند.

برای مشاهده ویدیوهای آموزشی تخصصی و جذاب در مورد چای ها، خواص آنها و تکنیک های دم کردن چای حتما به پیج تی تیچ در اینستاگرام مراجعه کنید.