تولید چای در ایران | چای ایرانی

تولید چای در ایران سالهاست انجام میشود که اولین بار در سال 1314 توسط فردی به نام محمدمیرزا کاشف السلطنه که از آن بعنوان پدر چای ایرانی یاد میشود آغاز شد.

مصرف چای در ایران به کمتر از دو قرن میرسد اما این نوشیدنی توانسته محبوبیت بسیاری در بین هموطنان پیدا کند و جایگاه بسیار ویژه ای را  برای خود بوجود آورد. چای در ایرانی فقط یک نوشیدنی نیست، شاید به جمله آقای چای برخورد کرده باشید(اینجا ایرانی است، اینجا چای زندگیست…) چای در ایران یک فرهنگ است، چای در ایرانی زندگیست…

حال در این سالها چای تولید ایرانی باوجود کیفیت بسیار بالا و کیفیت و سلامت بالای خود نتوانسته به جایگاهی که باید برسد دست یابد. هرچند افراد زیادی هم به کیفیت این چای پی برده اند و پس از بار اول که این چای را مصرف کده اند دیگر هیچ چای دیگری را صرف نکرده اند.

 

چای ایرانی

 

لاهیجان بعنوان مرکز چای ایران است و آغاز چای ایرانی از این شهر زیبا بوده است و پس از آن در شهرهایی مثل لنگرود، فومن ، املش و شهرهای دیگر تولید چای آغاز شد .

حال چای ایرانی به محصولی باکیفیت تبدیل شده است که طرفدارانش روزبه روز در حال افزایش هستند، باشد که بستری فراهم شود تا انگیزه کشاورزان  تولید کنندگان تلاشگر چای ایرانی نیز افزایش و استقبال از این محصول نیز بالا زود تا چای ناب ایرانی به جایگاه حقیقی خود برسد و همچنین تولید چای در ایران باعث ایجاد اشتغال  و انگیزه بیشتری شود.

تولید چای در ایران

خرید چای ایرانی اعلا و طبیعی تولید اردیبهشت 97 با کلیک بر روی این لینک