فواید تفاله چای برای گل ها

خواص تفاله چای برای گلها و گیاهان

فواید تفاله چای برای گل ها، خُب! خریدتان از آقای چای انجام شده و منتظر هستید تا بسته بدستتان برسد. یک یا چند روز بعد شرکت پست زنگ خانه را میزند. چای رسیده است و آن را به روشی که گفته شده دم میکنید. در قوری را برمیدارید و عطر ناب چای را بخوبی حس میکنید! پس از 20 دقیقه چای شما دم کشیده است و با عشق در کنار خانواده یا به تنهایی از جرعه جرعه آن لذت میبرید.

اما داستان تفاله چای در اینجا به پایان نمیرسد!

شما حتی میتوانید از تفاله چای خود نیز بهترین استفاده را بکنید و از آن برای رشد گل ها منزل یا گیاهان و سبزیجات استفاده کنید. یکی از بهترین کودهای طبیعی برای گلخانه و نگهداری و تقویت گل ها تفاله چای است.

بهترین روش برای استفاده از تفاله چای بعنوان کود ترکیب آن با خاک و یا مخلوط کردن آن با کود گیاهان است. اگر تفاله چای در خاک تجزیه شود و کرم های خاکی این عمل را انجام دهند آنرا تقویت میکنند. وقتی تفاله چای را در نزدیکی ریشه گیاهان قرار دهید از آب استفاده بهتری میکند. ضمنا تفاله چای تا حدی از رشد علف های هرز جلوگیری میکند.

فواید تفاله چای برای گل ها

فرآیند تاثیر تفاله چای چگونه است؟

با افزودن تفاله چای مصرفی خود به خاک ، نیتروژن موجود در خاک افزایش می ‎یابد که این امر به افزایش سلامت خاک میشود. کمپوست چای ، مواد مغذی و معدنی فراوانی دارد و به سبزی، بزرگ شدن و زیبایی بیشتر برگهای گیاهان و رشد آنها کمک می کند.

هنگام اسپری کود مایع چای بر روی سطح برگها ، سطح برگها مملو از میکروبهای مفید میشود. این میکروب ها  فعالیت پاتوژنها و موجودات مضر و آسیب رسان فضایی باقی نمی ماند.  کود چای سبز مبارزه با میکروبهای بیماری زا ، تجزیه مواد شیمیایی و آفت کش های سمی موثر است.  این کود تحریک هورمونهای رشد در گیاه ، افزایش میزان مواد معدنی گیاه می شود.

در این مقاله با بخشی از فواید تفاله چای برای گل ها آشنا شدیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید و برای گل ها و گیاهان خود استفاده کنید.

آقای چای، حاصل سخاوت باران های شما و آب و هوای بینظیر ارتفاعات گیلان است.