فوت کوزه گری دم کردن چای

فوت کوزه گری دم کردن چای های خالص ایرانی چیست؟

فوت کوزه گری دم کردن چای ، دم کردن چای کلیاتی دارد که شاید همه آن را میدانند. اینکه زمان دم مهم است. باید آب را در قوری ریخت و صبر کرد تا دم بکشد. اینکه قوری دم کردن چای مهم است. اینکه چای تی بگ با چای دمی زمین تا آسمان متفاوت است. اینکه چای بهاره میتواند کیفیت به مراتب بهتری داشته باشد و…

اما هرکاری نکات و ترفندهایی دارد که به مرور زمان و بر اساس تجربه بدست می آید. در این مقاله بصورت مختصر و مفید یک نکته کلیدی برای آزاد شدن عطر چای ایرانی و افزایش کیفیت آن زمان دم کردن را با شما عزیزان مطرح میکنم.

همه ما زمانی که میخواهیم چای دم کنیم پس از جوش آمدن آب چای را در قوری ریخته و  آب را به قوری اضافه میکنیم و منتظر دم کشیدن می مانیم. اما اینبار که کتری حاوی آب را روی شعله میگذارید، همزمان قوری چینی حاوی چای خشک را روی کتری بگذارید تا گرم شود! با اینکار بخار کتری تا زمانی که آب کاملا جوش می آید به کف قوری میخورد. این کار باعث آزاد شدن عطر چای شده و در کیفیت آن بسیار موثر است.

کافیست همین حالا که اینکار را انجام داده اید در قوری را برداشته و عطر چای آقای چای را احساس کنید. اینکار به شما حس قدم زدن در باغ های چای گیلان را میدهد!

حالا که آب را به قوری اضافه کرده اید 15 الی 20 دقیقه برای دم کشیدن کامل چای اختصاص دهید. (در این مدت شعله کتری را کم کنید.)

این روش، روش محبوب من برای دم کردن چای های ناب و طبیعی آقای چای است. توجه داشته باشید زمان دم کشیدن باتوجه به نوع چای میتواند مقداری متفاوت باشد که در صفحات اختصاصی هر محصول به آن اشاره شده است.

بتازگی آموزش وبدیویی دم کردن چای ایرانی در آقای چای قرار داده شده است که می توانید در این لینک مشاهده کنید.