نکته مهم دم کردن چای سبز

راهنمای دم کردن چای سبز ایرانی

نکته مهم دم کردن چای سبز ، در سالهای اخیر عده بسیاری به چای سبز روی آورده اند. اما چرا؟ حداقل دلیل آن میتواند کاهش وزن باشد.در این سالها چربی سوزی چای سبز بسیار مورد توجه قرار گرفته است و تبلیغات زیادی در این بخش شده است. اما چای سبز خواص بسیار دیگری نیز دارد.

البته دلایلی نیز وجود دارند که باعث شده عده زیادی نسبت یه این چای گارد بگیرند و آن را مصرف نکنند! اما چه دلایلی؟ مهمترین دلیل تلخی بیش از حد چای سبز و زننده بودن آن، دلیل دوم بوی نامطبوع آن است.

اما آیا چای سبز با کیفیت که بخوبی دم شده باشد اینگونه است؟! پاسخ روشن است. خیر و به هیچ عنوان چای سبز باکیفیت که درست دم شده باشد اینطور نیست. برعکس طعمی ملایم و مطبوع دارد که لذت بخش هم هست. شک ندارم که با تهیه محصولی با کیفیت و دم کردن درست آن، طرفدار پرو پا قرص آن خواهید شد و این محصول در برنامه روزانه شما جای خواهد گرفت.

بطور مشخص اگر شما چای سبز باکیفیت تهیه کنید که در زمان مناسب برداشت شده باشد و به درستی فرآوری و  خشک شده باشد تلخ نمیشود. البته دم کردن چای سبز بسیار بسیار مهم است. بوی نامطبوعی هم ندارد. خب، حالا شما هستید و یک چای سبز با کیفیت که از فروشنده مورد اعتماد خود تهیه کرده اید. به خانه میروید و میخواهید چای دم کنید. اما چگونه؟

عده بسیاری از عزیزان در طول سال پیام میدهند که چای سبز اصلا خوش طعم و قابل تحمل نیست و یا رنگ آن تیره میشود و شبیه تصاویر نیست. در واقع باید به دم کردن آن توجه کرد. چای سبز برخلاف چای سیاه نباید روی بخار آب گذاشته شود و 15 الی 20 دقیقه برای دم کردنش صبر کرد. با این کار بکلی خواص و طعم آن دگرگون میشود و به طعمی زننده تبدیل میگردد.

پس از تهیه چای سبز باکیفیت باید پس از جوش آمدن آب تازه و زلال باید 5 الی دقیقه صبر کنید تا دمای آب از 100درجه به حدود 80 درجه برسد. اینکار باعث نسوختن بافت چای سبز میشود و کیفیت و خواص آن را حفظ میکند. پس از آن کافیست یک قاشق مرباخوری چای سبز را در ماگ، قوری یا فنجان ریخته و آب را اضافه کنید و پس از 5 دقیقه چای سبز تان آماده است. بدون نیاز به هیچ حرارتی و فقط در ماگ مخصوص، قوری و یا فنجانی که درب آن پوشیده شده باشد.

برای دیدن ویدیوهای آموزشی جذاب در مورد چای سبز حتما کلیک کنید  به پیج تی تیچ در اینستاگرام مراجعه کنید.