چای ماسالا و درست کردن این چای

چای ماسالا و درست کردن این چای

چای ماسالا و درست کردن این چای، شاید اسمش را شنیده باشید یا این چای را میل کرده باشید. در واقع چای ماسالا یک چای اصالتا هندیست. در ادامه با این نوشیدنی و نحوه تهیه این چای در خانه بیشتر آشنا میشوید.

چای ماسالا یک چای اصالتا هندیست. اما فرقی نمیکند در کجای کره زمین ساکن باشید چون طرز تهیه آن چندان سخت نیست و میتوانید براحتی آنرا در منزل تهیه و از طعم خواص این چای لذت ببرید.

خواص چای ماسالا

از جمله خواص چای ماسالا کاهش التهاب بدن و تقویت دستگاه گوارش هستش چای ماسالا حاوی زنجبیل است که یتواند تهوع در دوران بارداری را کاهش دهد، توصیه میکنیم این چای را بدون قند و یا با حداقل شیرینی مصرف کنید تا حداکثر استفاده از خواص آنرا ببرید.

این نوشیدنی تاثیرات مثبتی در چربی سوزی و همچنین کاهش پرخوری در طول روز دارد و بخاطر استفاده از شیر در آن بسیار مفید است و خود یک غذای کامل است.

ترکیبات این چای

این چای حاوی دارچین، میخک و هل هست که در کاهش عفونت های باکتریایی موثر هستند. ضمنا ترکیبات دیگری  نظیر، زنجبیل، رازیانه، فلفل سیاه هم دارد که حتما پیشنهاد میکنم در بخش چای تی وی فایل ویدئویی آموزش تهیه چای ماسالا در خانه را دانلود و نحوه درست کردن این چای پرخاصیت و خوشمزه را یاد بگیرید.

 

اگر عادت به نوشیدن چای ماسالا دارید، بهتر است در مصرف شکر احتیاط کنید. برخی از انواع چای ماسالا که بصورت آماده عرضه میشوند حاوی مقدار زیادی شکر است که می‌تواند فواید و خواص این نوشیدنی فوق‌العاده را تا حد زیادی کم کند. هرچند توصیه میکنیم این چای را خودتان در منزل تهیه نمایید و از خواص آن حداکثر استفاده را ببرید.

اگر برعکس ما! میخواهید چای ماسالا خود را شیرین کنید، پیشنهاد میکنیم از عسل برای شیرین کردن آن اسستفاده کنید.

 

راهنمای دم کردن این چای

برای تهیه چای ماسالا کافیست 6 عدد میخک ، 7 عدد هل، 2 تکه چوب دارچین، 2 تکه زنجبیل ، 1 قاشق غذاخخوری پودر رازیانه و 2 عدد فلفل سیاه را در ظرفی که حاوی دولیوان آب است ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید.

اجازه دهید مقدار آب تبخیر و به نصف مقدار اصلی برسد.

سپس شیر را حرارت داده تا مقدار کمی تبخیر شود و در صورت تمایل همراه با عسل در سایر ترکیبات بریزید.

در مرحله آخر دوقاشث چای سیاه اضافه کنید و حدودا 10 دقیقه زمان دهید و بعد مایع را از صافی رد کنید و نوش جان کنید.