دلیل کمرباریک بودن استکان

علت باریکی کمر استکان ها چیست!؟

دلیل کمرباریک بودن استکان، علت باریکی کمر برخی استکان ها چیست؟ آیا بعضی استکان ها ورزش و فعالیت بدنی بیشتری دارند؟! آیا گروهی از آنها در کنار فعالیت بدنیمصرف چای سبز دارند؟! یا بعضی از استکانها نسبت به بقیه تغذیه مناسبی دارند؟! نه هیچ کدام یک از این ها نیست. در این مقاله به 3 دلیل اصلی کمرباریک بودن استکان ها می پردازیم. این استکان ها برای خود فلسفه جذابی دارند که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

پشت سادگی بسیاری از طراحی های قدیمی فلسفه خاصی نهفته است. این مورد را میتوان در معماری های قدیمی، لباس های قدیمی و حتی ظروف قدیمی مشاهده کرد. طراح یا طراحان استکان های کمرباریک قدیمی هم دلایلی برای این طراحی داشته اند.

دلیل اول: وقتی چای میل میکنید در 90 درصد اوقات مقداری از چای و تفاله ته استکان باقی می ماند. اگر حواس شما یا دوستانتان نباشد و در برخورد  استکان از حالت ایستاده بیفتد روی زمین چه اتفاقی می افتد؟ در حالت استکان ها عادی چای روی فرش یا سطح میز میریزد اما در استکان ها کمر باریک خیر! چرا استکان کمر باریک ؟ چون انحنای این استکان مانع ریختن چای و آمدن آن از کف به بیرون می شود.

دلیل دوم: طراحی این استگان ها به گونه ای است که در کنار ابعاد . ظاهر شکیل براحتی و بدون دسته میتوان در دست گرفت و چای میل کرد.

و دلیل سوم : طراحی این استکان ها بگونه ای است که وقتی چای میریزید تا حد بسیار زیادی مانع آمدن تفاله چای به سطح استکان میشود.

دلیل کمرباریک بودن استکان، این سه مورد کاملا کاربردی و جالب هستند. البته لازم به ذکر است که دلایل دیگری نیز مانند دیرتر سرد چای وجود دارد.

 

برای مشاهده ویدیوهای جالب آموزشی در مورد چای ها، پیج تی تیچ را در اینستاگرام دنبال کنید.