چطور چای سفید دم کنیم

چطور چای سفید دم کنیم؟

در این قسمت از چایبوک به تحلیل کامل چای سفید نحوه تولید، دم کردن و خواص کامل این محصول پرداخته ایم. قبلا در مقاله ای به چای سفید پرداخته بودیم. تصمیم گرفتیم در این مطلب بصورت کامل هم در چایبوک و هم در چای تی وی، چایگراف و چایکست مدرسه آقای چای با فرمت های مختلف شما را با این محصول آشنا کنیم.

چای سفید یکی از انواع چای می باشد که بدلیل تولید محدود و قیمت بالایی که دارد چندان شناخته شده نیست، در واقع چای سفید از غنچه های بسیار تازه چای با حالت پرز دار و مخملی تولید و خواص بسیار زیادی دارد. اگر قبل از برداشت محصول مخصوصا در چین اول و هنگامی که هنوز جوانه های چای بازنشده است از یکی از باغ های چای شمال بازدید داشته باشید، میتوانید غنچه های بسیار تازه ای که این محصول از آن فرآوری میشود را به رنگ طلایی مشاهده کنید.

شاید این سوال برایتان مطرح شده باشد که آیا چای سفید برایتان مفید است یه خیر؟

و پاسخ ما قطعا مثبت است!

چطور چای سفید دم کنیم

چای سفید خواص زیادی از جمله در کاهش وزن و کمک برای درمان دیابت دارد. این چای میتواند به سلامت پوست و موی شما کمک کند .چای سفید از نوشیدنی های موثر در شفافیت و زیبایی پوست است. در حفظ سلامت قلب، تقویت حافظه، کبد، کلیه ها و پیشگیری از سرطان هم موثر است.

از خواص دیگر این چای حفظ سلامت دهان و دندان است و البته خواص دیگر…

چطور چای سفید دم کنیم ، دم کردن چای سفید خیلی ساده است و قرار نیست زیاد شمارا به زحمت بیندازد! میتونید این چای را در قوری شیشه ای و چینی یا لیوان های مخصوص دمنوش دم کنید. نباید مثل چای سیاه مجدد روی کتری یا حرارت گذاشته شود.

کافیست آب سالم و زلال را جوش بیاورید و چند دقیقه صبر کنید تا دمای آب به حدود 80 درجه برسد، بعد آب را به چای سفید خود که در قوری ریخته اید  اضافه کنید و حدود 5 الی 7 دقیقه صبر کنید تا دم شود  نوش جان کنید.

چطور چای سفید دم کنیم